Математика продовжує залишатися однією з найскладніших тем, з якими ви зіткнетеся в школі. Часто вчителі чи батьки повторюють, що ви або любите математику, або ненавидите її. Хоча в цьому вислові є частка правди, немає жодних причин думати, що учні, які ненавидять математику, займаються нею тому, що їм не подобається цей предмет або вони недостатньо розумні.

У більшості випадків студенти тривожно думають про математику через негативні асоціації. У той момент, коли ви отримуєте негативний досвід, ви починаєте асоціювати цю тему з ним. Отже, якщо у вас коли-небудь виникали труднощі з розв’язуванням домашнього завдання в коледжі і вас за це лаяли, у вас виникне вагання щодо цього предмета. У цьому блозі ви дізнаєтеся більше про таку математичну тривогу та про те, як її можна подолати.

Що таке математична тривожність?

Чи відчуваєте ви серцебиття, коли думаєте про розв’язування роботи з математики? Якщо ви намагаєтеся найняти веб-сайт на кшталт Tophomeworkhelper.com для виконання домашнього завдання з математики, тому що боїтеся зробити помилки, то, швидше за все, ви страждаєте від математичної тривоги.

У 2018 році майже 93% дорослих американців визнали, що в тій чи іншій формі відчували тривогу щодо математики. Отже, це відчуття безпорадності, яке ви відчуваєте, є більш природним, ніж ви думаєте. Це повинно викликати занепокоєння лише тоді, коли ваша тривога стає настільки сильною, що ви повністю завмираєте або не знаєте, як діяти далі.

Звичайні симптоми математичної тривожності можуть включати наступне:

  • Утруднене дихання
  • Напружені м’язи
  • Головні болі і мігрені
  • запаморочення
  • Почастішання пульсу
  • Підвищене виділення поту

Якщо цю тривогу не контролювати, вона може мати багато негативних наслідків. Дослідники вже виявили, що люди, які страждають від тривоги, як правило, мають погану пам’ять. Крім того, ви можете страждати від низької впевненості та поганих оцінок.

Як подолати математичні хвилювання?

Подолати тривогу ніколи не буває легко. Ви не можете очікувати, що одного разу прокинетеся і раптом будете повністю в порядку з вирішенням усіх типів математичних питань. Це тривалий і важкий процес. Отже, давайте перевіримо кілька кроків, які можуть полегшити цю подорож.

  1. Медитація і йога

Зробіть глибокий вдих щоразу, коли ви стаєте занадто тривожними. Закрийте очі і дайте негативним думкам, що крутяться у вашій голові, відпочити. Натомість зосередьтеся на одній точці навколо себе та глибоко вдихніть. Видихніть ротом. Продовжуйте цей процес кілька разів, доки не відчуєте, що серцебиття нормалізується. Якщо медитація вам підходить, то спробуйте записатись на заняття йогою. Дослідження довели, що йога може значно зменшити тривогу. Отже, чому б не спробувати це?

  1. Спів до додаткових занять

Якщо у вас не виходить навчатися з великою кількістю людей, ви можете подумати про додаткові заняття з підручниками. Зрештою, кожен учень навчається у своєму власному темпі. З чимось, як математика, не поспішаєш. Але, на жаль, через брак часу вчителі не можуть надати додаткову консультацію під час аудиторних годин. Отже, щоб покращити своє розуміння, ви можете добровільно відвідати заняття з корекції. Завдяки меншій кількості студентів, викладачі можуть забезпечити кожному індивідуальний підхід.

  1. Записуючи свої думки

Коли тривожні думки заполонили вашу голову, запишіть їх у щоденник або журнал може виступати в якості розетки. Чим більше ви будете тримати в голові ці негативні думки, тим важче вам буде зосередитися на своїх завданнях. Якщо ви їх не висловите, ви почнете вірити їхнім самозневажливим словам.

  1. Терпляче відпрацьовуйте всі суми

Хоча уникнення математичних питань здається найкращим способом уникнути хвилювання, це лише тимчасове рішення. Насправді ви не вирішуєте проблему в її корінні. Натомість ви відводите погляд від нього. Чим більше ви намагаєтеся уникати математики, тим більшою буде ваша тривога. Тож натомість ви повинні зіткнутися з цим прямо. Спробуйте розв’язати всі суми в розділі, перш ніж переходити до наступного. Тренуйтеся регулярно, і скоро ви перестанете відчувати такий страх перед цим предметом.

Спочатку у вас може виникнути складний час. Але замість того, щоб здаватися, перегляньте основи. Якщо у вас виникли проблеми з розумінням того, як виконати суму, зверніться по допомогу до вчителів або однолітків.

Підсумовуючи,

Відчуття безпорадності, яке виникає при самій думці про математичну задачу, спочатку може здатися нешкідливим. Але якщо залишити гноїтися, це може вплинути на вашу пам’ять і знизити вашу впевненість. Отже, щоб подолати це занепокоєння, ви повинні продовжувати практику, доки не відшліфуєте свої математичні навички до досконалості. Якщо нічого не допомагає, ви також можете звернутися за професійним керівництвом.