Содержание
Хоча жоден бізнес не застрахований від пошкоджень, пов’язаних з пожежею, медичні заклади, такі як медсестринські заклади та лікарні, піддаються особливому ризику. Ризик виникнення пожежі в закладах охорони здоров’я завдає шкоди як медичним працівникам, так і пацієнтам. Пожежі можуть пошкодити чутливе обладнання, яке використовується для надання допомоги пацієнтам.
Після ліквідації пожежі значна кількість збитків становить небезпеку для всіх. Через це чудовим рішенням буде найняти досвідченого експерта з ліквідації пожежі, щоб відновити ваш бізнес після пожежі. в ця статтяви прочитаєте, як прибрати дим після пожежі в лікарні.
Як очистити пошкодження від диму?
Сажа та згорілі матеріали – це не все, що може викликати занепокоєння після пожежі. Частинки диму мікроскопічних розмірів, що вивільняються під час спалювання вуглецевих матеріалів, можуть подолати велику відстань, якщо вони потраплять у вентиляційну систему вашої будівлі чи дизайну будинку.
Серйозні пошкодження від диму може бути важко усунути за допомогою обладнання та засобів для чищення, доступних у роздрібних магазинах. Є кілька елементів, які можуть допомогти усунути незначні пошкодження від диму. Тип матеріалу, поверхня та ступінь пошкодження визначатимуть найефективнішу техніку чищення.
Визнаючи всі задимлені зони, ступінь пошкодження
Багато полісів страхування домовласників і комерційного майна покривають ті чи інші збитки від задимлення, які включені в страхування від пожежі. Однак вони можуть відрізнятися між політиками. Ви повинні провести ретельний огляд свого будинку та сфотографувати кожну ділянку пошкодження димом, незалежно від того, наскільки воно мало. Це також допоможе вам знайти всі ділянки, які потребують очищення. Він також використовуватиметься для підтвердження збитків у разі страхового випадку.
Виявлення пошкодження від диму
Важливо знати, що пошкодження димом може виникнути на великій відстані від самого вогню. Його часто описують так:
- Плями або почорнілі смуги
- Місця, які обприскують сажею
- Дрібний чорний пил
- Шпалери зі зміною кольору або фарбою
Важливо зберегти інформації пам’ятайте, що пошкодження від диму не обов’язково мають бути чорними. Крім кольору або зовнішнього вигляду поверхні, на яку він розміщений, інші речовини, розплавлені під час вогню, можуть вплинути на зовнішній вигляд пошкоджень від диму. Пошкодження від диму на темних поверхнях виглядають темними, сірими, чорними або білими.
Засоби безпеки для прибирання пошкоджень від диму
Незважаючи на те, що вогню немає, важливо бути обережним, прибираючи пошкодження від диму. Дим не тільки забруднить ваш одяг, але й хімічні речовини, які використовуються для видалення диму з певних поверхонь, можуть дратувати ваш ніс, шкіру та легені. Перед тим, як очистити пошкоджену ділянку, рекомендується одягнути або придбати один із таких речей:
- Гумові рукавички
- Респіраторна маска
- Окуляри захисні
- Чохол для взуття
- Жилет, фартух або будь-який інший відповідний одяг для захисту
- Обладнання та інструменти, які допоможуть усунути пошкодження від диму
- Губка для хімчистки або подібна хімічна губка
- Відра
- Різні розчини для чищення пошкоджень від диму
- Рідке мило або знежирювач (наприклад, тринатрійфосфат)
- Старий одяг
- Пилосос, оснащений фільтром HEPA.
- Прибирання диму, кіптяви та іншого сміття.
- Після спалаху частинки диму, а також попелу, сажі та пилу можуть покрити різноманітні поверхні. Якщо переступити через них, ви можете заштовхнути їх глибше в такі місця, як килимове покриття. Тому, перш ніж втручатися в процес очищення пошкоджень від диму, ретельно пропилососіть пористі поверхні, щоб видалити пил.
- Обов’язково використовуйте обраний вами пилосос із ефективним фільтром HEPA, що вловлює дрібні частинки. Пилосос, який є застарілим і постачається з мішком, може призвести до перерозподілу частинок сажі та диму в повітрі, коли ви видаляєте їх з килима.
Як прибрати дим з Windows
Очистити плями від диму зі скла та вікон, як правило, менш складно, ніж видалити плями зі стін та інших пористих поверхонь. Процес починається з очищення вікон за допомогою ганчірок і засобу для чищення сажі, а потім нанесення знежирювача, щоб позбутися залишків.
Для незначних плям ви можете розпорошити розчин білого оцту та води. Розпиліть скло та дайте йому постояти приблизно 5 хвилин, перш ніж витерти його ганчіркою або паперовим рушником. Припустимо, ви бачите дим від сигарет у своєму вікні. У цьому випадку білий оцет, який міститься в засобі, допоможе витіснити нікотин, тому легко видалити будь-який нікотин, який присутній у вікні.
Як видалити димовий вітраж
Як і у випадку з вікнами, очистіть заплямовані димом скляні столи, вікна чи будь-який інший пристрій. Першим кроком є миття вікон за допомогою ганчірок і сажовивідника. Зніміть усі частинки з поверхні скла. Змішайте воду з невеликою кількістю білого оцту. Потім розпиліть його на скло. Дайте йому постояти кілька хвилин, перш ніж знімати його рушниками або м’якими ганчірками, щоб очистити.
Як видалити плями від диму та кіптяви зі стін
Перша спокуса при роботі з забрудненою стіною з плямами диму — це взяти старий валик і пофарбувати стіну. Однак за допомогою цього методу ви побачите, що плями диму видно, коли фарба висохне. Якщо у вас багато плям диму, це може вплинути на здатність фарби прилипати до стін. Тому рекомендується переконатися, що ви ретельно очистили стіни, перш ніж думати про перефарбування.
Видалення диму та кіптяви зі стін зазвичай складається з трьох етапів. Перший крок — взяти губку з маззю і акуратно потерти уражені ділянки. Переконайтеся, що ви використовуєте те саме місце, яке використовуєте, максимум пару рухів, щоб не залишити плями диму. Продовжуйте чергувати ділянки, поки губка повністю не почорніє. Замініть губку новою і злегка потріть, поки не покриєте кожен квадратний дюйм вашої забрудненої димом стіни.
Після того, як ви закінчите, ви можете перейти до суміші миючих засобів у теплій воді. Для чищення стін використовуйте старий м’який одяг. Хорошим вибором є комерційний засіб для чищення сажі. Однак простий білий оцет, змішаний з теплою водою, також зробить свою справу.
Після того, як ви очистили стіни за допомогою розчину для чищення та води, вам слід змінити на суміш м’якого знежирювача та м’якого мильного засобу для посуду, змішаного з гарячою водою, щоб видалити плями від стійкого диму.
Якщо ви не задоволені результатами ваших зусиль з прибирання, вам слід переробити стіни. Обов’язково дочекайтеся повного висихання, перш ніж робити це.
Як очистити килими та підлогу від диму
Якщо вам потрібно очистити ушкодження від пожежі на кахельній або дерев’яній підлозі, ви можете обережно почистити, використовуючи суміш м’якого мильного засобу для посуду та теплої води. Висушіть підлогу швидко й обережно, щоб уникнути пошкодження водою.
Килими, пошкоджені димом, можуть бути складнішими. Спочатку необхідно пропилососити його, щоб усунути будь-яку пилову сажу, спричинену пожежею. Після цього скористайтеся спеціальним шампунем для килимів для ретельного очищення. Якщо це не допоможе повернути килими до початкового стану, можливо, вам доведеться звернутися за допомогою до професіоналів.