Содержание
Якщо навчитися робити власні вершки та пахту вдома, це принесе масу переваг. Чи знаєте ви, що більшість людей навіть не бачили справжніх вершків і пахти? Усі бренди, які ви знайдете в супермаркеті, є фабричного виробництва, яке згущується за допомогою добавок і порошків. Це фактично видаляє пробіотики та ферменти, які роблять молочні продукти здоровими. Вибираючи зручний варіант, ви сильно втрачаєте в якості.
Готуючи вершки та пахту самостійно, ви самі вибираєте інгредієнти. Коли ви купуєте ці продукти без рецепта, ви насправді не знаєте, які добавки вони використовують. Просто подивіться на етикетки, і ви побачите, що кислота та молоко — не єдині інгредієнти. Існують добавки, які дають молочним продуктам достатній термін придатності, щоб витримати їх шлях від ферми до вашого магазину. Однак вони не зовсім здорові.
Домашні вершки і пахта також мають більш насичений смак порівняно з магазинними версіями. Ці добавки справді пригнічують їхній смак. Їх видалення покращує смак, що безпосередньо впливає на ваші рецепти.
Як вибрати найкраще молоко для вершків
- Цільне молоко є найбільш підходящим вибором для приготування вершків через його високий вміст жиру. Саме жир надає вершкам розкішну текстуру та насичений смак. Вибирайте незбиране молоко жирністю понад 3%.
- Використовуйте свіже незбиране молоко, щоб забезпечити найкращу якість вершків. З молока, термін придатності якого закінчився, не дасть найкращих вершків.
- Ультрапастеризоване молоко, яке було нагріте до вищої температури для продовження терміну зберігання, не є найкращим вибором для приготування вершків.
- Якщо доступний і в межах вашого бюджету, подумайте про використання місцевих джерел незбираного молока. Він свіжіший і, як правило, містить більше жиру, завдяки чому виходить продукт вищої якості.
Як вибрати найкраще молоко для пахти
Хоча ми, звичайно, виступаємо за експерименти з різними видами молока, певні варіанти, природно, кращі. Цільне молоко є найпопулярнішим вибором, оскільки його високий вміст жиру краще реагує на кислоти.
Чи можна використовувати нежирне молоко для пахти?
Це не ідеальний вибір, оскільки текстура пахти створюється в результаті реакції жиру на кислоту. Це можна компенсувати, змінивши рецепт, де ви використовуєте пахту. Просто пам’ятайте про тип жиру, який ви додаєте в рецепт, і уникайте нездорових жирів.
Чи можете ви використовувати немолочні альтернативи для приготування пахти?
так Можна використовувати мигдальне, соєве або кокосове молоко. Однак жир у цих альтернативах не реагує так само, як цільне молоко, коли воно вводиться в кислоту. Вам доведеться поекспериментувати зі співвідношенням кислоти і молока.
Як зробити пахту вдома
- Відміряйте необхідну кількість кислоти. Співвідношення 1 ст.л. кислоти на кожну чашку молока. Найкращий вибір — це лимонний сік або оцет.
- Змішайте кислоту з молоком. Ви помітите реакцію, коли дві сполуки реагують одна на одну. Через кілька хвилин молоко загусне.
- Акуратно змішайте молоко і кислоту. Уникайте інтенсивного перемішування; достатньо кількох легких поворотів.
- Дайте молоку постояти при кімнатній температурі приблизно 10-15 хвилин. Молоко загусне і згорнеться.
- Ще раз обережно перемішайте суміш, щоб кислота рівномірно розподілилася.
- Охолодіть пахту в герметичному контейнері. Не забудьте струсити або перемішати пахту перед повторним використанням.
Як зробити крем в домашніх умовах
Цей рецепт передбачає, що ви використовуєте 1 галон молока. Відкоригуйте його, якщо ви плануєте заробляти іншу суму.
- Розтопіть на плиті 1/3 склянки вершкового масла.
- Додайте 2/3 склянки молока в миску або міксер.
- Додати 1 ст. розтопленого вершкового масла на 2/3 склянки молока в мисці. Це називається «темпероване молоко».
- Решту молока (не згартованого) влийте в масло, яке стоїть на плиті, і варіть його на слабкому вогні.
- Додайте згущене молоко і збільште вогонь. Регулярно помішуйте. Виконуйте цей крок, доки з молока не підніметься пара. Не давайте закипіти.
- Змішайте підігріте молоко за допомогою блендера або кухонного комбайна. Чекаєте утворення густого крему. Це може зайняти кілька хвилин.
- Дайте крему охолонути. Додайте його в герметичний контейнер, а потім зберігайте крем у холодильнику.
Якщо все це здається вам забагато, не хвилюйтеся! Інший варіант — купити механічний вершковий сепаратор який, по суті, виконує всю роботу за вас.
Заключні думки
Щоб навчитися робити власні вершки та пахту вдома, потрібна практика. Хоча сам процес простий, для його вдосконалення потрібна практика. Як тільки ви це зробите, ваші рецепти злетять на нову висоту.